Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥l 17515143



*

nr 1751 5143


Skål

med lock, keramik, Sarreguemines, Frankrike. Diameter: 14 cm, höjd: 13 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 december 2025
kl 20:35:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/12 18:36:30 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt keramik lock sarreguemines skål
  • 8280 Karaff
    + fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:36
  • 8218 SkÃ¥l
    + fat, Glas, etsad dekor. Diameter: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:30
  • 8246 SkÃ¥l
    på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58




Ladda ner broschyr